טיפול בתנועה, מוזיקה ואמנות

טיפול בתנועה, מוזיקה ואמנות

עם השנים, המציאות מאפשרת לנו שפע של כלים לפתרון בעיות, גם בתחום הנפשי והרגשי. תחומי ריפוי וטיפול חדשים נולדים כל העת, וביניהם תחומים יותר חדשניים שמביאים שיטות יעילות ומובנות לטיפול בבעיות שעד לפני כמה עשורים נראה היה שלא ניתן לטפל בהן בדרכים נוספות מלבד אלו שהרפואה הקונבנציואלית מציעה. בעמוד זה ניגע בטיפול בתנועה, טיפול במוזיקה וטיפול באמנות כאפשרויות ריפוי וטיפול אפשריות לכל גיל ואוכולוסיה.

טיפול בתנועה, מוזיקה ואמנות

טיפול בתנועה

טיפול בתנועה מאפשר פתרונות פיזיית, רגשיים ונפשיים במרחב מאפשר של תנועה. תנועה מאפשרת זרימה חדשה של אנרגיה בגוף, ומותאמת לכל מטופל ולכל בעיה עימה הוא מתמודד. לפעמים התנועה תהיה קלה ופשוטה, ולפעמים בעלת מאפיינים שיקומיים כמו במקרה של פיזיותרפיה או יוגה. גם שיעור מחול יכול להיחשב לטיפול בתנועה, כשמדובר במטפל שמבין את עקרונות הריפוי ומעביר את השיעור בהתאמה מלאה לצרכים של המטופל ומתוך הכוונה ותהליך.

מזמינים אותך לשתף אותנו בהתלבטות או בשאלה שלך

ונשמח לסייע ולהכווין

התקשרו אלינו לטלפון  058-749-6111 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

טיפול במוזיקה

לפעמים מוזיקה היא הפתרון הטוב ביותר. מוזיקאים רבים גילו מזמן את הכוחות הטיפוליים של המוזיקה, ואלה מביניהם שגם למדו טיפול, מציעים טיפול במוזיקה המתבסס על קטעים שונים שעושים שינוי אנרגטי במטופל. לפעמים המטפל ישמיע יצירות, ולפעמים ממש ינגן, לפעמים יהיו אלה קולות מרגיעים שמאפשרים שחרור עמוק והרפייה, ולפעמים יתבצע שימוש בכלי נגינה מרפאים כמו גיג'ירידו, קערות טיבטיות, פעמונים ועוד.

גם לימוד של כלי נגינה יכול להיחשב כטיפול לכל דבר, כאשר מדובר במורה שמבין את העולם הרגשי והצרכים של המטופל שמולו. ילדים ביישנים או כאלה שסובלים מחרדה חברתית יכולים למצוא את כלי הנגינה שלהם כאמצעי לביטוי, אנשים הסובלים מחוסר ביטחון יכולים למצוא בו משענת, וכאלה שמרגישים חסרי אנרגיה ומצב רוח, יכולים להנשיב בהם בחזרה את הרוח באמצעות לימוד של כלי נגינה בצורה מונחית.

טיפול באמנות

ציור, מחול, אמנות פלסטית יוצרת וכל עיסוק אחר שיש בו מרוח היצירה יכול לעשות פלאים למצבים רגשיים ונפשיים שונים. פעמים רבות, כשנראה שאין פתרון, הפתרון מגיע דווקא ממקומות פחות צפויים. האמנות היא פתח נהדר להבעה עצמית, תחושת מסוגלות, וגם כלי נהדר עבור המטפל להבנת העולם הפנימי של המטופל שלו.

מזמינים אותך לשתף אותנו בהתלבטות או בשאלה שלך

ונשמח לסייע ולהכווין

התקשרו אלינו לטלפון  058-749-6111 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

נגישות
לוגו של וואטסאפ