מיינדפולנס - מודעות קשובה

מיינדפולנס

להביא למודעות גבוהה ולהתממשות באופן מיטבי

מהיכן מגיע המיינדפולנס?

מיינדפולנס הוא מודעות קשובה בעברית, וזוהי מדיטציה המבוססת על תרגולים מסורתיים של בודהיזם. תרגולים אלו הובאו למערב על ידי פרופסור ג'ון קבט זין, שפיתח את השיטה לכדי תוכנית להפחתת מתח באמצעות קשיבות.

במה עוזר לנו תרגול מדיטטיבי זה?

מיינדפולנס היא שיטה שמלמדת אותנו לתרגל פיתוח נוכחות ומודעות קשובה, ולא למלא עצמנו ב"מיינד", כלומר דעות, רעיונות, שכל, מחשבות וכדומה. היכולת שלנו לנקות את ראשנו ועולם התודעה שלנו מעודף רב זה של תנודות אנרגיה שונות כמו מחשבות לדוגמה, יעצים את יכולתנו לשלוט ולנהל את מה שכן מתקיים במרחב זה, ועשוי ליצור מציאות טובה יותר אם נדע לעשות זאת היטב.

מיינדפולנס

מהי נוכחות וכיצד תרגול מיינדפולנס מעצים אותה?

הנוכחות שלנו היא בעצם רגע היותנו בהווה, בלי קשרים לעבר ובלי קשרים לעתיד. העבר יכול להשפיע עלינו בהקשרים של חשיבה מוגזמת וחפירה במה שהיה, רגשות שליליים שעשויים להתעורר כמו אשמה וכדומה. העתיד יכול להופיע בהקשרים של דאגות, פחדים וחרדות למשל. כל אלה אינם הווה. גם אם יתחפשו לרגע למחשבות טובות ופרודוקטיביות, הן עשויות להתפתח לעיסוק במיינד, וחוסר עשייה והתממשות בפועל, ובעצם – נוכחות.

העיבוד שאנו עושים לחיים עצמם, הרבה פעמים מפתה אותנו לעסוק בו, ובעצם, מתגלה כי אנו עסוקים עיתים בעיבוד יותר מאשר בחיים עצמם. היכולת לעבד את החיים ניתנה לנו כדי שנוכל לחיות במודעות, אך אם זו מתחילה להתעסק בעצמה יתר על המידה, זה שווה בדיקה.

מזמינים אותך לשתף אותנו בהתלבטות או בשאלה שלך

ונשמח לסייע ולהכווין

התקשרו אלינו לטלפון  058-749-6111 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

האם התרגול באמת עובד לשיפור איכות חיינו?

אכן, התרגול נחקר בלמעלה מ-1,000 מחקרים שונים ואומת ככזה המביא תוצאות מיטביות באמצעות תרגול קבוע. תרגול באופן תדיר בשבוע (2-3), מביא לשיפור בחוסן וביכולת ההתמודדות, הפחתת מתח וחרדה, שיפור קשב וריכוז, שיפור הזיכרון, חיזוק המערכת החיסונית והחיוניות הכללית, איכות השינה עולה ועוד ועוד…

תסמינים כמו מתח, דכאון, חרדה, בעיות שינה, כאבים שונים, בעיות בריאות, בעיות פריון ועוד יכולים לקבל מענה באמצעות למידת תרגול שיטת מיינדפולנס.

בארבעה חודשי תרגול, ניתן לראות שינויים פיזיים במבנה המוח בסריקת , באיזורים הקשורים למודעות עצמית, זכרון וקשב, יצירתיות, הם נעשים עבים יותר והקישוריות בין האיזורים השונים במוח עולה.

מזמינים אותך לשתף אותנו בהתלבטות או בשאלה שלך

ונשמח לסייע ולהכווין

התקשרו אלינו לטלפון  058-749-6111 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

נגישות
לוגו של וואטסאפ