מיגרנה וכאבי ראש

מיגרנה – ומה עושים עם זה?

אף אחד לא אוהב כשכואב לו הראש. זאת הרגשה לא נעימה, חודרת ומשתקת, וכשהיא מגיעה בעוצמות, זה יכול להיות אפילו בלתי נסבל. מי שסובל ממיגרנות תכופות מכיר את התופעה, אך מתקשה להתמודד איתה, ולפעמים מצבים שונים בחיים שלנו מביאים איתם את כאב הראש הבא.

בעמוד זה נדבר על מיגרנה ועל כאבי ראש חזקים, נעמוד על התופעות הקשורות לכך בעת הריון, ועל הקשר בין כאבי ראש לבחילות.

מה זה מיגרנה וממה היא נובעת?

מיגרנה היא למעשה כאב ראש חזק. מיגרנה יכולה לחזור מספר פעמים, ולרפואה המערבית אין אפשרות לומר בדיוק מה המקור של המיגרנה.

מקורם של רבים מכאבי הראש והמיגרנות הם מכמה גורמים עיקריים, והם: חוסר איזון של מערכת הורמונאלית, חוסר איזון של לחץ הדם, בעיות במערכת העיכול וחוסר איזון של סוכר (שילוב של תסמיני מערכת עיכול ומערכת הורמונאלית), ולפעמים, אף מעיד על אירועים ובעיות רפואיות כמו פגיעה מסוימת במח, מזעזוע מוח ועד פגיעה עצבית, גידולים ממאירים או שפירים וכדומה, אך לאחר שהדברים נשללו, ניתן לשוב ולסקור את המקורות הקלים יותר לבעיה.

מזמינים אותך לשתף אותנו בהתלבטות או בשאלה שלך

ונשמח לסייע ולהכווין

התקשרו אלינו לטלפון  058-749-6111 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

האם כאבי ראש הם מיגרנה?

טיפול מסורתי בכאבי ראש

הרפואה הטבעית המסורתית מזה שנים רבות, אם נטורופתיה, איורוודה, רפואה סינית, הומאופתיה ורפואה אנתרופוסופית ועוד, נותנת מענה רחב על כלל הסימפטומים ומקורות הבעיה עצמה. על פי אבחונים שונים, יכול מטפל באחת מהשיטות הטיפוליות האלו, לאבחן את מקור הבעיה, אותה נצליב מדעית כמובן, ולתת את הטיפול המתאים. מבחן התוצאה יהיה בהיחלשות הסימפטומים ותדירות ועוצמת כאבי הראש והמיגרנות. בודאי לא ניתן יהיה להתעלם מתוצאות הטיפול.

מיגרנות ברפואה הסינית

רפואה סינית למשל, משייכת את כאבי הראש לעלייה של צ'י הכבד, ואנחנו יכולים לראות שכעס היושב בכבד, על פי תפיסה מסורתית זו, או עודף רעלים וחומרים מזיקים שאנו צורכים, המשוייכים לכבד המסנן רעלים בכל התרוות השונות – עשויים לגרום לכאב ראש, שלפי הנטורופתיה למשל מקושר לחומרים מזיקים אלו בתזונה (טירמין, קפאין ועוד). מה עוד שאם נבדוק מבחינה רפואית, נראה שלחץ דם מגביר את כאבי הראש, וחוסר סוכר פתאומי גורם למצוקה המכאיבה לתאי המוח הניזונים ממנו, וכך נוכל להמשיך ולהצליב רפואה טבעית וקונבנציונאלית, ולראות שבעצם, הכל מקושר.

headache4_600

מה ניתן לעשות עם מיגרנה?

כולנו יודעים, שכאשר מיגרנה תוקפת, יש לנו מספר שעות עד שאנחנו לא יכולים לעשות עוד דבר, וזו הסיבה שרבים מהסובלים ממיגרנה, יודעים ובצדק, כי אינם יכולים לשחק עם אמצעים טבעיים או טיפולים אלטרנטיביים, עד כמה שזה מפתה. עם זאת, אמנם דרוש אומץ, אך זה עשוי להקל לטווח הארוך. ההמלצה הגורפת היא לטפל בבעיה בזמן הרמיסיות שלה, ולא ברגע ההתקף. אם נמצא בעזרת הבדיקות הנכונות, הן רפואיות והן באמצעות כלים שונים, את מקור הבעיה, נוכל לטפל בה ולהפחית את תופעותיה, וכך להקל על ההתקפים עצמם.

מזמינים אותך לשתף אותנו בהתלבטות או בשאלה שלך

ונשמח לסייע ולהכווין

התקשרו אלינו לטלפון  058-749-6111 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

נגישות
לוגו של וואטסאפ