יוגה

תורה עתיקה מהמזרח

יוגה היא יותר מהתעמלות או תנוחות, מדובר בדרך חיים..

היוגים הראשונים שמקורם בהרי ההימלאיה תרגלו יוגה והעבירו את החוכמה העתיקה הזאת במשך דורות לתלמידיהם. מטרתה של היוגה היא לאחד בין הפנימי והחיצוני, להוריד מהמודעות את הגירויים החושיים, ולהגיע לחווית הנשמה הטהורה, ללא הפרעות המיינד. למצב הזה קוראים היוגי – סמאדהי.

יוגה

יוגה למתחילים - מה זה בכלל?

מה שבמערב יכול להיחשב כפעילות ספורטיבית כמו אירובי או שיעור לחיטוב הגוף, הוא בעצם אמונה רוחנית עניפה בת כמה אלפי שנים שהתפתחה במזרח. היוגה היא סדרה של אמונות ותרגולים מדויקים, כתבים עתיקים וחוכמה הנמסרת מפה לאוזן, ממורה לתלמיד, שמטרתה הסופית היא נירוונה – הארה וקץ הסבל. יש האומרים כי כל המטרה של היוגה היא לאמן את רוחו נפשו של התלמיד כך שיוכל לשבת במדיטציה בנוחות בתנוחת הלוטוס המפורסמת, זמן רב ככל הניתן. מה שאנחנו כאן לוקחים במערב מהיוגה, הוא תרגילי יוגה שונים של תנועות ותנוחות שמחזקות את הגוף, השרירים והשלד, עובדות על היציבה ומחזקות את הרוח.

מזמינים אותך לשתף אותנו בהתלבטות או בשאלה שלך

ונשמח לסייע ולהכווין

התקשרו אלינו לטלפון  058-749-6111 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

יוגה

יוגה למתקדמים - סוגים שונים של יוגה

יוגה למתקדמים – סוגים שונים של יוגה

 

ישנם סוגים רבים ושונים של יוגה שנבדלים זה מזה במיקוד, במורים שהמציאו אותן, ובאופי התנועה. נרחיב כאן על כמה מהסוגים הנפוצים ביותר בארץ:

אשטנגה – ידועה בתור יוגה קצת יותר קשוחה משאר התרגולים, הרבה מאוד כפיפות ופיתולים, הישארות ארוכה בתנוחות, ועבודה באמצעות נשימת אוג'אי – נשימה גרונית שנעשית תוך כדי איסוף הבטן והסוגרים לאורך כל התרגול.

איינגר יוגה – ידועה בתור יוגה רפואית, רכה יותר, ואף שיקומית. בתרגולי יוגה איינגר נעשה שימוש בעזרים רבים כמו חבלים, חגורות, כריות קשיחות או רכות להגבהה, כיסאות ועוד.

האטה יוגה – היוגה הקלאסית, שואבת את רוחה מתרגול היוגה המקורי הנפוץ.

ויניאסה – תרגול יותר זורם ורציף. בתרגול זה ניתן דגש על התנועה שבין התנועות ובתוך התנועות. ישנם סוגי יוגה נוספים כמו פראנה, ביקראם, שאדו ועוד.

יוגה לילדים ולתינוקות, יוגה לנשים בהריון ויוגה אחרי לידה

יוגה מתאימה ממש לכל אחד ואחת!

גם לילדים ותינוקות, נשים בהריון ונשים אחרי לידה. יוגה לנשים בהריון מחזקת את האגן והגב שזקוקים לתמיכה יתרה במהלך חודשי ההריון, ומחזקת את הגוף לקראת הלידה. יוגה לנשים לאחר לידה מאיצה את החזרה של הגוף לקדמותו, מהדקת ומדייקת, ומאפשרת שיפור היציבה וחיזוק הגוף.

אם גם לך בא לך לנסות ולהתייעץ לגבי המורה המתאים לך והרמה הנכונה לך, אנחנו מזמינים אותך להשאיר פרטים בטופס כאן מטה לשיחת ייעוץ ראשונית חינם ללא התחייבות. 

מזמינים אותך לשתף אותנו בהתלבטות או בשאלה שלך

ונשמח לסייע ולהכווין

התקשרו אלינו לטלפון  058-749-6111 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

נגישות
לוגו של וואטסאפ