דכאון וחרדה

מה ההבדל בין דיכאון לחרדה?

דיכאון וחרדה הם צמד חמד שהולך ביחד, אך לא תמיד הוא מעיד על אותה בעיה. ההבדל ביניהם הוא שדכאון מעיד על מצב של חוסר בחיוניות ואנרגיית חיים לגווניה, ואילו חרדה היא רעד ועוררות פיזי ונפשי, שהטריגרים שלהם נעים במנעד רחב, מעכבישים ועד חרדת מבחנים. לפעמים נוהגים לבלבל חרדה עם פחד או פוביה, ואת הדכאון מערבבים עם עצב ויגון עמוק, אך אנו שואפים לדייק באבחנות לפני שאנו פועלים לקיבוע הגדרות, כדי לתת מענה אמיתי, טוב ויעיל לבעיה.

סובלים מדכאון וחרדה? 

מרגישים שהעולם נכבה או שהוא נחווה אינטנסיבי מדי ואינכם יודעים כיצד להתמודד? אם גם אתם מחפשים פתרונות שונים לבעיות אלו, יש מספר טיפולים משלימים שעשויים לעזור לכם בכך.

מזמינים אותך לשתף אותנו בהתלבטות או בשאלה שלך

ונשמח לסייע ולהכווין

התקשרו אלינו לטלפון  058-749-6111 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דיכאון וחרדה

דיכאון - ליפול על הרצפה

דכאון משול לאדם שמרוב רגשות שליליים שונים כעצב, יגון, תסכול, ייאוש ועוד, הוא נופל ממש על האדמה, כורע תחת הנטל הרגשי. לעיתים הטריגרים עשויים להיות פיזיולוגיים לחלוטין כמו מזהמים שונים כמו וירוסים, לעיתים בשל עייפות או תזונה לקויה ומחסור בחומרים חיוניים כמו ויטמין D או B12 וכיוצא בזה.

הטיפול בדכאון בשיטות שונות כמו נטורופתיה, רפואה סינית, וצמחי מרפא, נעשה בדגש על הגוף, כשהטיפול באמצעות פסיכותרפיה הוליסטית, הילינג, או פרחי באך הוא בדגש נפשי.

חרדה - סערה בלב ים

החרדה יכולה לבוא בהתקפים חד פעמיים או בגלים של תקופה קצרה או ארוכה, המלווה בהופעת חרדות מכל הסוגים. לרוב מי שחווה חרדה, מתאר זאת כהיבט נפשי המשפיע על הגוף הפיזי ממש, עד כדי שיתוק לפעמים. החרדה מייצרת מצב של חוסר תנועה, וקשה לאדם לצאת ממנה ללא עזרה טיפולית, אישית, חברית או משפחתית. עזרה מקצועית באמצעות שיטות אלטרנטיביות שונות יכולה לעזור מאוד.
דיכאון וחרדה3

שימוש בתרופות וטיפולים קונבנציונאלים

הטיפול האלטרנטיבי רואה עצמו כמשלים את הטיפול הקונבנציונאלי ואת החלטת המטופל לקחת בעלות על התהליך הטיפולי, שכן זה הרי הפתרון בעצם. טיפול טבעי כולל תזונה, צמחי מרפא, תמציות שונות, מגע אנרגטי, טיפול בדיבור, ועוד אמצעים וכלים שונים, היכולים להשלים ותת מענה למטופל.

לשאוף אוויר נקי, לתת לקרני השמש למלא אותנו, לאכול טוב, לישון טוב ולהיות עטוף וחבוק הם תרופות טובות. מעבר לזה, מומלצת כל שיטה טיפולית היכולה לתת מנוף לשינוי.

מזמינים אותך לשתף אותנו בהתלבטות או בשאלה שלך

ונשמח לסייע ולהכווין

התקשרו אלינו לטלפון  058-749-6111 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

נגישות
לוגו של וואטסאפ